Trixie Szelki Rehabilitacyjne dla Psa

Nowy produkt

Trixie Szelki Rehabilitacyjne dla psa to przydatny produkt w przypadku kontuzji lub przewlekłych problemów z poruszaniem się Twojego pupila.

Więcej szczegółów

Inne opakowania
Ten produkt występuje w różnych opakowaniach, rozmiarach lub kolorach!

56,90 zł brutto

Opis produktu

Trixie Szelki Rehabilitacyjne dla psa to ułatwienie podczas kontuzji i chorób czworonoga

Kontuzje czy bolesne urazy, a także choroby są domeną nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Zależne są one od wieku pupila, jego kondycji, ale również wad wrodzonych czy genetycznych uwarunkowań. Niektóre rasy psów – szczególnie te duże są bardziej niż małe pieski narażone na nadmierne obciążenie stawów, co może skutkować kontuzjami. Bywa też tak, że i zdrowemu psu przydarzy się nieszczęśliwy wypadek. W grę wchodzą również zaplanowane zabiegi i operacje po których pupil może być osłabiony i wymagać opieki. W takich przypadkach warto odciążać stawy i kości psa, by ułatwić mu powrót do formy. Trixie Szelki Rehabilitacyjne pomogą także w wyprowadzaniu psa cierpiącego na dysplazję stawów biodrowych. Uprząż ułatwia zwierzęciu schodzenie po schodach, wsiadanie do samochodu czy chodzenie. Warto pamiętać o tym, by podczas pierwszych wyjść przyzwyczaić psa do chodzenia w szelkach, ponieważ będzie to dla niego z pewnością specyficzne uczucie. Podobnie należy zachować się w przypadku planowanej operacji pupila, po której może on mieć problemy z poruszaniem się.

Trixie Szelki Rehabilitacyjne dla psa dają możliwość odciążenia zarówno przednich jak i tylnych łap

Produkt zaprojektowany został tak, by pasował zarówno jako uprząż odciążająca przednie jak i tylne łapy. Dzięki temu jest on uniwersalny i może przydać się w różnych sytuacjach. Prawidłowe dobranie rozmiaru szelek wymaga zmierzenia obwodu tułowia psa tuż za przednimi łapami oraz tuż przed tylnymi. W przypadku psów długowłosych podczas mierzenia taśma miernicza powinna ściśle przylegać do ciała zwierzęcia. Długość uchwytów powinna być dopasowana w taki sposób, by człowiek prowadzący psa mógł swobodnie się wyprostować i nie obciążał własnego kręgosłupa. Trixie Szelki Rehabilitacyjne są rozwiązaniem sprawdzającym się podczas kontuzji, złamań czy problemów zdrowotnych pupila. Nie powinny być używane długotrwale, a tylko wówczas, kiedy jest to konieczne. Jeżeli zastanawiasz się, czy produkt jest odpowiedni dla Twojego pupila przed jego użyciem skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Podczas nakładania szelek powinno się zadbać o komfort pupila. W przypadku samców należy dokładnie sprawdzić, czy żadna część ciała nie została przyszczypnięta lub przyduszona, ponieważ może skutkować to ogromnym dyskomfortem pupila podczas użytkowania produktu. Można prać je w temperaturze 30 stopni Celsjusza.

  • M do 25 kg 55-65 cm
  • L do 35 kg 65-75 cm
  • L-XL do 50 kg 75-85 cm
  • XL do 70 kg 85-95 cm

Więcej informacji

Producent:Trixie
Wiek psa:Senior/Kontuzja
Przeznaczenie:Uprząż rehabilitacyjna, pomoc w chodzeniu
Rozmiar:4 rozmiary
Czas realizacji:do 4 dni roboczych

Opinie

Napisz opinię

Trixie Szelki Rehabilitacyjne dla Psa

Trixie Szelki Rehabilitacyjne dla Psa

Trixie Szelki Rehabilitacyjne dla psa to przydatny produkt w przypadku kontuzji lub przewlekłych problemów z poruszaniem się Twojego pupila.

Produkty powiązane