Trixie Kołnierz Ochronny

Nowy produkt

Trixie Kołnierz Ochronny zapobiega wylizywaniu ran i wygryzaniu sierści po zabiegach weterynaryjnych. Dostępny w 4 rozmiarach opisanych poniżej.

Więcej szczegółów

Inne opakowania
Ten produkt występuje w różnych opakowaniach, rozmiarach lub kolorach!

19,90 zł brutto

Opis produktu

Trixie Kołnierz Ochronny to wygoda i bezpieczeństwo Twojego psa w okresie rekonwalescencji

Kołnierz ochronny dla psa to doskonałe rozwiązanie po operacjach, zabiegach, podczas przechodzenia alergii skórnych czy epizodów świądu, a także w wielu innych sytuacjach. Rekonwalescencja zwierzęcia jest trudniejsza niż nasza, ludzka. Psu nie sposób wytłumaczyć, że ran nie należy lizać, podgryzać czy wyrywać sierści w ich obrębie. Wylizywanie miejsc ogolonych z sierści, opanowanych przez pasożyty, oparzonych czy zszywanych może przedłużać proces gojenia. Pies może starać się wygryzać szwy, co również nie jest wskazane, ale będzie starał się pozbyć przeszkadzającego mu ciała obcego. Wszystkie te sytuacje skutecznie mogą zakłócić i opóźnić powrót do zdrowia. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni kołnierz ochronny, który uchroni pupila przed działaniami, które mogą mu zaszkodzić. Wybór kołnierza powinno poprzedzać dokładne zmierzenie obwodu szyi pupila, by nie był on ani za mały, ani za duży.

Kołnierz Ochronny Trixie zapewni bezpieczeństwo podczas gojenia ran i noszenia szwów

Kołnierz weterynaryjny dostępny jest w kilku rozmiarach – warto dokładnie zmierzyć obwód szyi psa by odpowiednio go dopasować. Wykonany jest z plastiku – niezbyt grubego, by nie był ciężki, ale takiego, który zapewni ochronę i ograniczy zwierzęciu możliwość wylizywania ran pooperacyjnych i tych powstałych przez alergie czy infekcje. Kołnierz ogranicza wylizywanie sierści i skóry, nie pozwala skubać szwów i zdejmować bandaży. Przezroczystość plastiku zapewnia dobrą orientację w terenie i widoczność, to ważne ze względu na poczucie komfortu i bezpieczeństwa psa. Brzegi obrębione materiałem dają gwarancję, że pies nie podrapie się i nie porani szyi. Wykończono materiałem również brzeg zewnętrzny, dzięki czemu pies nie będzie zadzierał kołnierzem mebli czy ścian. To proste rozwiązanie doskonale sprawdza się u psów znajdujących się w okresie rekonwalescencji. Ochraniacz weterynaryjny pozwala wygodnie siedzieć, leżeć i chodzić. Z pewnością samo noszenie kołnierza będzie powodowało dyskomfort, jednak materiałowe wykończenia z pewnością zabezpieczą zarówno psa jak i otoczenie przed podrapaniem. Zapinany jest na mocny, wygodny rzep.

Rozmiary:

XS-S Wymiary: 20-26 cm/11 cm Obwód karku: 20-26 cm

S-M Wymiary: 30-37 cm/14 cm Obwód karku: 30-37 cm

L Wymiary: 44-53 cm/22 cm Obwód karku: 44-53 cm

L-XL Wymiary: 50-58 cm/28 cm Obwód karku: 50-58 cm

Więcej informacji

Producent:Trixie
Rodzaj:Kołnierz ochronny weterynaryjny
WłaściwościOchrona ran i szwów po zabiegu
Wielkość psa:Wszystkie rasy
Rozmiar:XS-S; S-M; L; L-XL
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Trixie Kołnierz Ochronny

Trixie Kołnierz Ochronny

Trixie Kołnierz Ochronny zapobiega wylizywaniu ran i wygryzaniu sierści po zabiegach weterynaryjnych. Dostępny w 4 rozmiarach opisanych poniżej.

Produkty powiązane