Siano Węgrowskie

Nowy produkt

Węgrowskie sianko dostępne w czterech wariantach smakowych, to niezbędny składnik diety królików i gryzoni. Sprzyja prawidłowej pracy jelit i ściera nieustannie rosnące uzębienie. 

Więcej szczegółów

9,90 zł brutto

Opis produktu

Siano węgrowskie dla królików i gryzoni

Uzębienie królików, jak również i gryzoni rośnie przez całe życie. Ich przerost może utrudniać im spożywanie pokarmów, powodować ból, a także stwarzać rany i ropnie, które bywają również przyczyną śmierci małych zwierząt futerkowych. Przerośnięte zęby należy skracać, a leczenie innych problemów związanych z uzębieniem – w tym choćby usunięcie ich – często jest procesem długotrwałym i kosztownym. Dlatego niezwykle ważne jest aby zapewnić im możliwość ich ścierania. Niestety w opiece nad nimi utarły się schematy, że w tym celu należy podawać ususzony chleb lub kolby. Są one jednak nie tylko szkodliwe dla ich układów pokarmowych, ale również nie sprzyjają procesom, których się od nich oczekuje. Co więc zrobić aby królik, świnka morska czy inny gryzoń mogły regularnie ścierać swoje uzębienie? Rozwiązaniem jest siano, co często niedoświadczonym właścicielom wydaje się być absurdalne. Siano? Zwykłe siano pozwoli zetrzeć królikowi zęby? Grube włókna doskonale ścierają ząbki, jednocześnie przesuwając zalegającą w jelitach treść pokarmową. Siano węgrowskie dostępne w czterech wariantach smakowych jest jednym z najczęstszych wyborów właścicieli, chętnie zjadanym przez ich podopiecznych.

Siano węgrowskie dostępne w czterech wariantach smakowych

Prawidłowa dieta królików i gryzoni w około 80% składa się z siana. Ważne jest jednak by siano, które będzie stanowiło podstawę żywienia naszych małych zwierząt futerkowych, było możliwie najlepszej jakości. Dobrze wysuszone, odpylone grube źdźbła, bogate w wartości odżywcze będą doskonale sprawdzać się w ścieraniu uzębienia, jak również w procesach regulujących pracę jelit. Jest to niezwykle istotne, ponieważ niepoprawna lub wstrzymana perystaltyka może doprowadzić do poważnych schorzeń. Tak zwane zatkanie niezdiagnozowane w porę może doprowadzić do śmierci pupila, zaś podjęte leczenie farmakologiczne, a niekiedy również operacyjne często jest niezwykle kosztowne – znacznie droższe niż w przypadku psów lub kotów. Dlatego tak istotne jest aby zapewnić swojemu pupilowi stały dostęp do siania. W tym celu można wypełnić paśnik – metalowy, plastikowy bądź drewniany – i umieścić go nad kuwetą. Sianko węgrowskie dostępne w czterech wariantach smakowych to doskonały wybór, który przypadnie do gustu nawet największym niejadkom. 

Więcej informacji

Rodzaj:Sianp
Smak:Ziołowe, Owoce Leśne, Mięta, Warzywa
WłaściwościRegulacja pracy jelit, ścieranie zębów
Opakowanie:400g
Przeznaczenie:Dla królików i gryzoni
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Siano Węgrowskie

Siano Węgrowskie

Węgrowskie sianko dostępne w czterech wariantach smakowych, to niezbędny składnik diety królików i gryzoni. Sprzyja prawidłowej pracy jelit i ściera nieustannie rosnące uzębienie. 

Produkty powiązane