Chaba Smycz Ringówka

Nowy produkt

Chaba Smycz Ringówka jest to smycz z pętlą, najczęściej wykorzystywana jest na wystawach do prezentacji psów oraz przy tresurze.

Więcej szczegółów

11,00 zł brutto

Opis produktu

Chaba smycz Ringówka to doskonała smycz przydatna na wystawach psów rasowych

Ringówką przyjęło się w kręgach wystawców psów nazywać specjalną smycz przeznaczoną do prezentacji tych zwierząt na wybiegach i różnego typu konkursach tworzonych z myślą o psach rasowych i nie tylko. Smycze te mają specyficzne przeznaczenie i raczej nie będą nadawać się do zwykłych, codziennych spacerów. Ringówka z jednej strony zakończona jest rączką, by swobodnie można było trzymać smycz, z drugiej posiada pętlę zaciskową, którą przekłada się przez głowę pupila i umieszcza na szyi. Mechanizm działania ringówki jest bardzo prosty – im bardziej napinamy smycz, tym bardziej zaciska się ona na szyi zwierzaka, powodując tym samym wyciągnięcie jego postawy i wydłużenie szyi. Wszystko to brzmi dość groźnie, jednak ringówki stworzone przez firmę Chaba cechują się starannym wykonaniem, mają też odpowiednią grubość tak, by nie wrzynały się w szyję psa. Ten prosty mechanizm tego typu smyczy ma za zadanie zapewnić psu odpowiednią prezentację na wystawie przy jednoczesnym zakamuflowaniu smyczy. Ringówka nie powinna rzucać się w oczy, powinna być zbliżona kolorem do umaszczenia psa. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz pies z pewnością pięknie zaprezentuje się w konkursie i będzie miał nienaganną postawę.

Chaba smycz Ringówka to doskonała jakość wykonania produktu

Firma Chaba zajmuje się projektowaniem i produkcją akcesoriów dla zwierząt od kilkunastu lat. Efektem wieloletniego doświadczenia jest tworzenie między innymi smyczy, które cechują się wytrzymałością i doskonałą jakością. Wykonana została z linki polipropylenowej, która jest materiałem bardzo wytrzymałym na ciągnięcie i nacisk, wodoodpornym i łatwym do utrzymania w czystości. Dzięki temu produkt jest godny polecenia i niezwykle wygodny w użytkowaniu. Przekrój linki jest okrągły, dostępna jest w czterech rozmiarach (grubościach), a jej długość to 140 cm – jest to idealna długość pozwalająca prowadzić psa w odpowiedniej odległości od siebie i kontrolować jego postawę. Chaba smycz Ringówka nie posiada żadnych klamr, zapięć ani metalowych elementów. Mechanizm jej działania jest bardzo prosty, dzięki czemu jest niezawodna. Będzie doskonała dla właścicieli psów, które tresowane są z myślą o udziałach w wystawach.

Dostępne są cztery rozmiary:

- 0,25 cm x 140 cm

- 0,4 cm x 140 cm

- 0,6 cm x 140 cm

- 0,8 cm x 140 cm

Więcej informacji

Producent:Chaba
Rodzaj:Smycz
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Chaba Smycz Ringówka

Chaba Smycz Ringówka

Chaba Smycz Ringówka jest to smycz z pętlą, najczęściej wykorzystywana jest na wystawach do prezentacji psów oraz przy tresurze.

Produkty powiązane