Woreczki Kompostowalne Earth Rated

Nowy produkt

Kompostowalne woreczki Earth Rated ograniczają użycie plastiku Wykonane zostały ze skrobi warzywnej, a ich cechą charakterystyczną jest to, że podczas rozkładu użyźniają glebę, sprzyjając rozwojowi roślin. 

Więcej szczegółów

9,60 zł brutto

Opis produktu

Earth Rated kompostowe woreczki umożliwiające ograniczenie plastiku

W trosce o środowisko ograniczenie plastiku jest wymogiem koniecznym, dlatego między innymi coraz więcej sklepów wycofuje się z foliowych opakowań i reklamówek. Firma Acana, będąca producentem biodegradowalnych woreczków na psie odchody wychodzi z nową propozycją, dzięki której właściciele psów również mogą przyczynić się do ochrony środowiska. Acana Earth Rated kompostowe woreczki są produktem, którego właściwości potwierdza certyfikat BPI. Dodatkowo dzięki spełnianiu wytycznych ASTM D6400 możliwa jest ich utylizacja w zakładach kompostowania przyjmujących odchody zwierząt domowych. Woreczki ulegają całkowitej degradacji w naturalnym środowisku w czasie ok. 1 roku. Są one bardziej wrażliwe na światło słoneczne i wilgoć, a jednocześnie solidne i elastyczne w użytkowaniu.

Earth Rated kompostowe woreczki ze skrobi warzywnych

Psie odchody nie tylko wyglądają nieestetycznie na trawnikach, ale również są niebezpieczne zarówno dla środowiska, jak również ludzi i innych zwierząt. Ich kwaśny odczyn jest szkodliwy dla roślin i trawników, a obecne w nich bakterie i pasożyty, takie jak salmonella, tasiemce, glisty czy bakterie E. Coli wywoływać mogą szkodliwe dla organizmu choroby. Formuła Earth Rated to przede wszystkim duże, mocne, nieprzemakalne ekologiczne woreczki, które dzięki swoim kształtom oferują komfort zbierania nieczystości. Dzięki zawartości TDPA rozkładają się one od 100 do 1000 razy szybciej niż woreczki tradycyjne. Zgrzewy zapewniają dodatkowo ich nieprzemakalność. Woreczki kompostowe wykonane zostały ze skrobi warzywnych. W kontakcie z wilgotnym i ciepłym środowiskiem taki woreczek zostaje „strawiony” przez bakterie glebowe. Rozkładają go one na biomasę, wodę i CO2. Materiał pod wpływem bakterii i warunków atmosferycznych rozkłada się do pierwotnej postaci. Dzięki obecności w glebie sprzyjają rozwojowi roślin, tworząc tym samym zamknięty cykl. Nadruk znajdujący się na woreczkach jest nieszkodliwy, nie zanieczyszcza więc ziemi żadnymi szkodliwymi dla niej substancjami. Woreczki są bezzapachowe, a w celu przedłużenia ich funkcjonalności należy trzymać je w ciemnych i suchym miejscu.

Więcej informacji

Producent:Acana
Rodzaj:Worki na odchody
WłaściwościKompostowalne
Ilość:1 sztuka, 4 sztuki

Opinie

Napisz opinię

Woreczki Kompostowalne Earth Rated

Woreczki Kompostowalne Earth Rated

Kompostowalne woreczki Earth Rated ograniczają użycie plastiku Wykonane zostały ze skrobi warzywnej, a ich cechą charakterystyczną jest to, że podczas rozkładu użyźniają glebę, sprzyjając rozwojowi roślin. 

Produkty powiązane