OVER ZOO Chlorhexidine Shampoo 20 ml

Nowy produkt

Over Zoo Chlorhexidine to specjalistyczny szampon wspomagający terapię zakażeń bakteryjnych i grzybiczych zamknięty w praktycznej saszetce.

Więcej szczegółów

4,99 zł brutto

Opis produktu

Over Zoo Chlorhexidine 20 ml to szampon do profilaktyki zakażeń bakteryjnych

Zwierzęta mogą borykać się z przewlekłymi chorobami bakteryjnymi i grzybiczymi skóry. Mogą one wynikać z podatności powodowanej przez inne przewlekłe schorzenia, takie jak alergie czy niedoczynność tarczycy, nadczynność nadnerczy czy cukrzyca. Wówczas choroba bakteryjna skóry najczęściej rozprzestrzenia się powierzchowne, w postaci bakteryjnego zapalenia mieszków włosowych lub powierzchniowego, bakteryjnego zapalenia skóry. Takie schorzenia zazwyczaj z powodzeniem można leczyć szamponoterapią, choć trzeba uzbroić się w cierpliwość. Warto dokładnie i delikatnie pielęgnować chorą skórę. Dzięki delikatnemu dbaniu i regularnym kąpielom w odpowiednim preparacie można skutecznie i sukcesywnie zmniejszać populację bakterii, dodatkowo regularne kąpiele pomogą usuwać martwe tkanki, które są pożywką dla bakterii. Przy odpowiedniej diagnozie lekarza weterynarii i w zależności od schorzenia właściwa opieka i pielęgnacja mogą uchronić pupila przed antybiotykoterapią. Over Zoo Chlorhexidine to szampon do zadań specjalnych, pomocny w leczeniu zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.

Over Zoo Chlorhexidine 20 ml to specjalistyczny szampon z chlorheksydyną

Chlorheksydyna to składnik szamponu, który wykazuje właściwości antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie radzi sobie z ich zwalczaniem. Odpowiada także za zwalczanie zakażeń drobnoustrojami Gram-dodatnimi i Gram-ujemnymi. Kolejną substancją czynną jest D-pantenol. Sprawia on, że skóra staje się zregenerowana i nawilżona, dba również o kondycję okrywy włosowej czworonoga. Cenny olejek z drzewa herbacianego to naturalny składnik o właściwościach przeciwgrzybiczych i wirusobójczych. Swoim delikatnym działaniem wspomaga on działanie chlorheksydyny. Aby prawidłowo użyć szamponu należy uprzednio zmoczyć ciało psa letnią wodą z pominięciem głowy – żaden stosowany preparat nie powinien dostać się psu do oczu, uszu czy pyska. Szampon należy rozprowadzić na powierzchni skóry delikatnie masując – warto uważać na miejsca zmienione chorobowo – nie drapać ich ani nie szorować zbyt mocno, tylko delikatnie rozprowadzić na nich szampon Over Zoo Chlorhexidine.

Więcej informacji

Producent:Over Zoo
Rodzaj:Szampon, infekcje bakteryjne i grzybicze skóry
WłaściwościHigiena
Opakowanie:Saszetka 20 ml
Przeznaczenie:Pies i kot
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

OVER ZOO Chlorhexidine Shampoo 20 ml

OVER ZOO Chlorhexidine Shampoo 20 ml

Over Zoo Chlorhexidine to specjalistyczny szampon wspomagający terapię zakażeń bakteryjnych i grzybiczych zamknięty w praktycznej saszetce.

Produkty powiązane