Nowy Dr Seidel Mleko Zastępcze dla Szczeniąt

Dr Seidel Mleko Zastępcze dla Szczeniąt z Butelką

Nowy produkt

Dr Seidel mleko zastępcze dla szczeniąt od pierwszego dnia życia. Przeznaczone dla szczeniąt osieroconych lub pochodzących z dużych miotów. Wzbogacone o żelazo. W opakowaniu znajduje się butelka, dwa smoczki, miarka oraz szczoteczka do czyszczenia. 

Więcej szczegółów

52,90 zł brutto

Opis produktu

Dr Seidel preparat mlekozastępczy dla szczeniąt

Podstawą wyżywienia szczeniąt do czwartego tygodnia życia jest mleko. Zdarzają się jednak sytuacje, w których pozyskanie go od matki może być niemożliwe. Może się zdarzyć, że matka odrzuci miot, szczenię nie będzie miało wyrobionego odruchu ssania, suka w wyniku powikłań chorobowych straci pokarm lub nie przeżyje porodu. Niekiedy z powodu dużego miotu ilość mleka nie jest wystarczająco by wszystkie szczenięta mogły zostać nakarmione. W takiej sytuacji niezbędna staje się nasza pomoc, ale co robić by odpowiednio zadbać o maluchy? Nie mając dostępu do naturalnego mleka trzeba znaleźć substytut w postaci gotowego mleka zastępczego. Taki preparat można znaleźć w sklepie zoologicznym lub w lecznicach weterynaryjnych. Ważne jest by mleko, którym będą dokarmiane szczenięta było odpowiednio dobrane, w przeciwnym wypadku może wpłynąć negatywnie na stan zdrowia maluchów, prowadząc do hipotermii, hipoglikemii i odwodnienia. Mleko zastępcze od dr Seidel to preparat dostosowany do potrzeb szczeniąt.

Mleko zastępcze dla szczeniąt od pierwszych dni życia

Ten pełnoporcjowy preparat mlekozastępczy został opracowany z myślą o wymagających potrzebach najmłodszych szczeniąt. Niezwykle trudno jest zastąpić mleko matki bogate w przeciwciała tworzące odporność szczeniąt, jednak produkt ten został przystosowany do tego by można go było podawać już od pierwszych dni życia. Przeznaczony jest dla szczeniąt, które zostały osierocone lub tych, które pochodzą z licznych miotów. Może być on podawany również szczeniętom, które zostały już odsadzone od mleka matki. Mleko to można podawać również sukom, ponieważ stanowi ono źródło składników odżywczych, na które zapotrzebowanie wzrasta w czasie laktacji. Mleko zawiera wszelkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały wspierające rozwój szczeniąt oraz pełnowartościowe białko. Dodatkowo zostało wzbogacone o żelazo dzięki czemu wspomaga procesy krwiotwórcze oraz syntezę kolagenu, a jest to szczególnie istotne w momencie szybkiego wzrostu kości. W opakowaniu znajduje się butelka, dwa smoczki, miarka oraz szczoteczka do czyszczenia. 

Przygotowanie

Proszek rozpuścić w przegotowanej, ciepłej wodzie w stosunku 1:2 (1 miarka proszku na 2 miarki wody). 1 miarka zawiera 2g preparatu. Karmić mlekiem o temperaturze ciała, ok 37°C. Przyrządzone mleko może być przechowywane w lodówce do 6 godzin.

Po każdym użyciu zamknąć szczelnie opakowanie. Przechowywać w suchym miejscu. Zużyć w ciągu 2 miesięcy od otwarcia.

Skład: produkty mleczne, tłuszcz palmowy, fosforan jednowapniowy, inulina z cykorii, węglan magnezu

Dodatki: tauryna, witamina E, fumaran żelaza, witamina A, witamina D

Składniki analityczne (opracowane metodą wyliczeniową): białko surowe 42,75%, olej i tłuszcze surowe 27%, surowy popiół 5,25%

Więcej informacji

Producent:dr Seidel
Rodzaj:Proszek
Wiek psa:Szczeniak (do 3 miesięcy)
Opakowanie:300g
Przeznaczenie:Mleko zastępcze
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Dr Seidel Mleko Zastępcze dla Szczeniąt z Butelką

Dr Seidel Mleko Zastępcze dla Szczeniąt z Butelką

Dr Seidel mleko zastępcze dla szczeniąt od pierwszego dnia życia. Przeznaczone dla szczeniąt osieroconych lub pochodzących z dużych miotów. Wzbogacone o żelazo. W opakowaniu znajduje się butelka, dwa smoczki, miarka oraz szczoteczka do czyszczenia. 

Produkty powiązane