Tropical Test 6 w 1 Paskowy 50 szt.

80106

Nowy produkt

Tropical 6 w 1 test - paski testowe do pomiaru jakości wody w zbiornikach akwariowych i oczkach wodnych.

Więcej szczegółów

Brak na stanie. Sprawdź dostępność pod numerem telefonu: 533 370 553

48,90 zł brutto

Opis produktu

Tropical paskowy test 6 w 1 niezbędny do badania stanu wody

Woda w akwarium jest najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu hodowli żyjących w niej zwierząt. Zakładając akwarium należy pamiętać o tym, że sam moment wpuszczenia do niego rybek jest zwieńczeniem procesu tworzenia akwarium i odbywa się dopiero po kilku lub kilkunastu dniach od uzupełnienia zbiornika wodą. Woda chlorowana, dostępna w naszych kranach jest dla ryb skrajnie szkodliwa. Zarówno chlor jak i zawarte w niej metale ciężkie mogą spowodować bardzo szybki zgon wpuszczonych do takiej wody ryb. Należy więc odczekać kilka dni po napuszczeniu wody do zbiornika, pozwolić, by chlor wyparował a metale ciężkie osadziły się na dnie. Wówczas powinno się przeprowadzić również testy na obecność różnych pierwiastków i substancji, by upewnić się, że woda ma odpowiednie parametry, poziom tlenu, pH. Pomiarów dokonuje się jednak nie tylko na początku, podczas zakładania akwarium, ale również później. Stale należy kontrolować środowisko, w jakim żyją nasze ryby, by nie dopuścić do sytuacji zagrożenia ich życia i zdrowia.

Tropical paskowy test 6 w 1 gwarantuje zapewnienie rybom odpowiednich warunków do życia

Nadaje się on zarówno do badania wody w słodkowodnych zbiornikach akwariowych jak i w oczkach wodnych, które również bywają zanieczyszczone przez nieodpowiednie substancje i pierwiastki. Test Tropical 6 w 1 przeznaczony jest do mierzenia wartości stężenia azotanów i azotynów, odczynu pH, twardości ogólnej i twardości węglanowej wody oraz stężenia chloru całkowitego. Prezentowany produkt jest stuprocentowo bezpieczny, łatwy w użyciu a co najważniejsze – nie zawiera substancji toksycznych. Po wyciągnięciu paska z opakowania powinno się umieścić go w wodzie akwariowej na kilka sekund. Na pasku znajduje się sześć parametrów, które zabarwią się na odpowiednie kolory pozwalając odczytać wynik pomiaru. Legenda opisująca znaczenie i zabarwienie odpowiednich pomiarów znajduje się na opakowaniu produktu. Należy odczytać wynik odwołując się do niej. Zaletą testu jest ekspresowy wynik, który uzyskujemy kilka sekund po jego przeprowadzeniu. W razie potrzeby można więc niezwłocznie podjąć kroki służące poprawieniu stanu wody, w jakiej znajdują się ryby.

Więcej informacji

Producent:Tropical
Rodzaj:tester wody
Opakowanie:1 szt.
Przeznaczenie:przeznaczony do pomiaru stężenia azotanów i azotynów, twardości ogólnej i węglanowej, odczynu pH oraz stężenia chloru całkowitego w wodzie słodkiej.
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Tropical Test 6 w 1 Paskowy 50 szt.

Tropical Test 6 w 1 Paskowy 50 szt.

Tropical 6 w 1 test - paski testowe do pomiaru jakości wody w zbiornikach akwariowych i oczkach wodnych.

Produkty powiązane