VetExpert ArthroVet HA Na Stawy

Nowy produkt

ArthroVet HA preparat wspomagający przeznaczony dla psów i kotów.

Więcej szczegółów

38,00 zł brutto

Opis produktu

ArthroVet HA to preparat wspomagający przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniem prawidłowej funkcji chrząstek stawowych i stawów. Polecany zarówno u zwierząt młodych w okresie intensywnego wzrostu, jak i zwierząt starszych z chorobą zwyrodnie­niową stawów (osteoarthritis).

Mechanizm działania karmy uzupełniającej ArthroVet HA opiera się na opisanym w literaturze naukowej działaniu poszczególnych składników tego preparatu:

Preparat zawiera trzy główne składniki glukozaminoglikanów (GAG) macierzy pozakomórkowej chrząstki stawowej, a mianowicie glukozaminę, chondroitynę (w postaci siarczanu) oraz kwas hialuronowy. Zwiększenie ich podaży w diecie zwierzęcia może poprawić syntezę endogennych GAG (glukozamina) oraz zwiększyć zawartość wody w chrząstce stawowej (chondroityna i kwas hialuronowy), co poprawia jej elastyczność. Korzystne działanie glukozaminy i siarczanu chondroityny u psów z chorobą zwyrodnieniową stawów zostało potwierdzone w randomizowanych badaniach klinicznych przeprowadzonych z podwójną próbą ślepą (osteoarthritis) przez McCarthy i wsp. (2007).

W badaniach tych psy otrzymujące glukozaminę i siarczan chondroityny wykazywały istotną klinicznie poprawę indeksów występowania bólu, stopnia obarczania kończyn i stopnia zaawansowania choroby. Preparat ArthroVet HA zawiera też jako jeden z pierwszych na rynku kwas hialuronowy, który wchłania się po podaniu doustnym (Balogh i wsp., 2008), zaś stosowanie mieszaniny glukozaminy, chondroityny i kwasu hialuronowego zapewnia wyższą skuteczność preparatu niż stosowanie preparatu zawierającego tylko glukozaminę i chondroitynę w leczeniu pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawie kolanowym (Bucci i wsp., 2005).
Witamina C ma działanie wspomagające wytwarzanie białek macierzy pozakomórkowej chrząstek stawowych i pełni funkcję ko-enzymu w syntezie kolagenu. Kwas askorbinowy (witamina C) jest ko-enzymem dla hydroksylaz prolylu i lizylu, czyli enzymów kluczowych syntezie kolagenu. W badaniach in vitro askorbinian oraz kwas askorbinowych zwiększały syntezę białka i proteoglikanów przez chondrocyty chrząstek stawowych (Ameye and Chee, 2006).
Dzięki temu karma uzupełniająca ArthtoVet HA zawiera substancje czynne o udokumentowanym naukowo mechanizmie wspomagania stawów u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Dawkowanie:

Zalecane jest podawanie 1 tabletki na 20 kg masy ciała.

Profilaktycznie: pół dawki dziennej.

Dodatki :

  • chlorowodorek glukozaminy
  • siarczan chondroityny
  • hialuronian sodu
  • Witamina C 25

Więcej informacji

Producent:VetExpert
Rodzaj:Tabletki
Właściwościwspomaga stawy
Przeznaczenie:pies, kot
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

VetExpert ArthroVet HA Na Stawy

VetExpert ArthroVet HA Na Stawy

ArthroVet HA preparat wspomagający przeznaczony dla psów i kotów.

Produkty powiązane