VetExpert RenalVet Na Nerki Dla Psa Kota 60 Tabletek

Nowy produkt

RenalVet - Preparat wspomagający przeznaczony dla psów i kotów z objawami przewlekłej niewydolności nerek.

Więcej szczegółów

46,95 zł brutto

Opis produktu

Preparat wspomagający przeznaczony dla psów i kotów z objawami przewlekłej niewydolności nerek

OPAKOWANIE
60 kapsułek typu Twist Off

SKŁAD
Węglan wapnia
Chitosan

DODATKI
Witamina D3

DAWKOWANIE
Koty i psy do 10 kg m.c. – 1 kapsułka.
Psy powyżej 10 kg m.c. – jedna kapsułka na każde 10 kg masy ciała

Czubek kapsułki Twist Off należy ukręcić lub przeciąć, a następnie jej zawartość wymieszać z karmą. Należy zapewnić zwierzęciu stały dostęp do świeżej wody.

DZIAŁANIE
Węglan wapnia jest jedna z najczęściej stosowanych wapniowych substancji wiążących fosfor. U pacjentów z przewlekła niewydolnością nerek fosfor jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do pogłębiania się przewlekłej niewydolności nerek. Dlatego jednym z celów terapii tej choroby jest ograniczenie podaży fosforu w diecie poprzez podawanie pokarmów o niskiej zawartości fosforu lub substancji wiążących fosfor w świetle przewodu pokarmowego. Węglan wapnia w przewodzie pokarmowym ulega rozkładowi, a uwolniony z niego jon wapnia wiąże się ze znajdującym się w pokarmie fosforanem, tworząc nierozpuszczalny i niewchłanialny fosforan wapnia. Dzięki temu dochodzi do obniżenia ilości fosforu wchłanianego z pokarmu. Badania przeprowadzone na ludziach i psach wskazują, że obniżenie zawartości fosforu w diecie jest jednym z czynników przyczyniających się do zwiększenia przeżywalności pacjentów z przewlekła choroba nerek.
Chitosan jest częściowo deacylowanym polimerem acytylo-glukozaminy powstającym w procesie deacetylacji chityny. Zastosowany w połączeniu z węglanem wapnia jako preparat wspomagający wiązanie wapnia w przewodzie pokarmowym powoduje spadek stężenia fosforu w surowicy, spadek poziomu parathormonu oraz zmniejszenie wydalania fosforu z moczem. Stosowanie takiej mieszaniny może być traktowane jako alternatywa dla diet weterynaryjnych przeznaczonych dla psów i kotów z niewydolnością nerek.
Witamina D zawarta w preparacie ma przede wszystkim być traktowana jako uzupełnienie potencjalnych niedoborów tej substancji spowodowanych niewydolnością nerek. Nerki są bowiem odpowiedzialne za przekształcanie nieaktywnej postaci witaminy D do aktywnej postaci dihydroksycholekalciferolu. W przypadku niewydolności nerek upośledzeniu ulega także zdolność syntezy aktywnej postaci witaminy D, dlatego jej suplementacja moze byc uzasadniona klinicznie.

Więcej informacji

Producent:VetExpert
Rodzaj:Tabletki
Właściwościwspomagająco przy schorzeniach nerek
Przeznaczenie:pies,kot
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

VetExpert RenalVet Na Nerki Dla Psa Kota 60 Tabletek

VetExpert RenalVet Na Nerki Dla Psa Kota 60 Tabletek

RenalVet - Preparat wspomagający przeznaczony dla psów i kotów z objawami przewlekłej niewydolności nerek.

Produkty powiązane