Trixie Pałeczki Do Żucia Z Matatabi

TX-42427

Nowy produkt

Patyczki z Matatabi to doskonała zabawka i przekąska w jednym, która pozwoli twojemu kotu się zrelaksować, a także pobudzi do zabawy. Żucie patyczków wspomaga higienę jamy ustnej. 

Więcej szczegółów

8,50 zł brutto

Opis produktu

Trixie Patyczki Matatabi do żucia dla kota

Jedną z najczęściej używanych przez kocich opiekunów substancji stymulujących jest kocimiętka. Jest to roślina, którą można uprawiać w ogrodzie, jak również i w doniczce. Wydziela ona feromon, który oddziałuje na koty wprowadzając je w swoisty trans. Objawia się on najczęściej pobudzeniem kota i jego wzmożonym miauczeniem lub tarzaniem się w pobliżu wyczuwalnego przez niego feromonu. Stan ten trwa niewiele więcej jak kilka do kilkunastu minut, a po nim następuje wyciszenie. Użycie kocimiętki pozwala więc na pobudzenie i zachęcenie kota do zabawy, jak również wyciszając go i relaksując, co może okazać się przydatne w sytuacjach stresowych. Jednak jak dowodzą badania, blisko 1/3 kotów nie reaguje w żaden sposób na kocimiętkę. Co więc zrobić w takim przypadku? Jeśli nasz kot nie reaguje na kocimiętkę lub jej działanie jest krótkie i nieintensywne z pomocą mogą przyjść patyczki Matatabi od firmy Trixie.

Stymulujące patyczki Matatabi zachęcające do zabawy

Czym są patyczki Matatabi? To suszone pędy azjatyckiego pnącza znanego pod nazwą Aktinidi usuryjskiej. W przeciwieństwie do kocimiętki, pnącza te zawierają aż dwie substancje wpływające stymulująco na naszych czworonożnych podopiecznych. Podobnie jak w przypadku kocimiętki i waleriany, ich zadaniem jest pobudzenie do aktywności i zabawy, a także zrelaksowanie czworonoga. Badania wykazują jednak, że w przeciwieństwie do tych dwóch roślin, patyczki Matatabi nie tylko działają na większość kotów, ale ich zainteresowanie nimi jest ponad dwukrotnie dłuższe niż w przypadku kocimiętki. Pod wpływem patyczków Matatabi kot w najlepsze oddaje się rozrywce, turlając się, ocierając i gryząc. Dzięki temu nawet największy leniuszek ruszy się z kanapy i wykaże się aktywnością. Zabawa stanowi doskonały sposób na redukcję stresu i obniża napięcie, dzięki czemu następuje po niej moment całkowitego odprężenia. Dodatkową zaletą patyczków Matatabi jest również to, że podczas gryzienia kot ściera płytkę nazębną, tym samym zmniejszając ryzyko wystąpienia kamienia nazębnego mogącego prowadzić do stanów zapalnych i chorób dziąseł, a w ostateczności do utraty uzębienia.

W opakowaniu znajduje się 5 patyczków o długości około 10 centymetrów. Aby uzyskać silniejszą reakcję kota lub by na nowo wzbudzić w nim zainteresowanie wystarczy delikatnie zetrzeć z nich korę za pomocą nożyka. Dzięki temu świeżo wydzielane feromony zachęcą kota do dalszych aktywności.

Więcej informacji

Producent:Trixie
Przeznaczenie:Zabawa, Higiena jamy ustnej,
Wiek kota:Koty dorosłe
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Trixie Pałeczki Do Żucia Z Matatabi

Trixie Pałeczki Do Żucia Z Matatabi

Patyczki z Matatabi to doskonała zabawka i przekąska w jednym, która pozwoli twojemu kotu się zrelaksować, a także pobudzi do zabawy. Żucie patyczków wspomaga higienę jamy ustnej. 

Produkty powiązane