Vitapol Vita Herbal Mix Jabłkowy

ZVP-4109

Nowy produkt

Vitapol Vita Herbal Mix Jabłkowy suszona przekąska dla królików i gryzoni.

Więcej szczegółów

7,50 zł brutto

Opis produktu

Vitapol Vita Herbal Mix Jabłkowy naturalna przekąska dla królików i gryzoni

Zdrowa dieta królików i gryzoni powinna składać się z przede wszystkim siana, zbilansowanej mieszanki ziołowej, zawierającej minimum ich kilkanaście gatunków, w tym płatki kwiatów i korzonki, a także z warzyw. Warto jednak urozmaicić ich jadłospis o zdrowe przysmaki, takie jak korzeń topinamburu, pasternak, czy jabłko. Włączając je do diety zwierzaka należy pamiętać, że ich ilość powinna być ograniczona. Owoce, choć przez nie uwielbiane, zawierają dużo cukru, który negatywnie wpływa nie tylko na pracę ich organizmu, ale również na wagę. Jednym z wielu mitów dotyczących żywienia tych zwierząt, jest to, że duże ilości warzyw i owoców nie są w stanie im zaszkodzić. W przypadku ich delikatnych układów pokarmowych zbyt duża ilość „mokrego” pokarmu może doprowadzić do wystąpienia biegunki, która jest stanem wysoce zagrażającym ich życiu. W takim przypadku należy niezwłocznie udać się do weterynarza wykwalifikowanego w leczeniu małych zwierząt futerkowych, a także znaczne ograniczyć lub całkowite wyeliminować dany składnik z jadłospisu. Suszone owoce sprawdzą się jako zamiennik swoich świeżych odpowiedników, jednak wciąż powinny być one wyłącznie podawane jako przysmak, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Vitapol Vita Herbal Mix Jabłkowy dzięki niewielkim kawałkom doskonale sprawdzi się jako przekąska.

Vitapol Vita Herbal Mix Jabłkowy smaczny dodatek do diety gryzoni i królików

Vita Herbal Mix Jabłkowy od firmy Vitapol to niewielkie, dokładnie wysuszone kawałki jabłek. Tak przygotowany produkt można podać zwierzęciu, w formie drobnego przysmaku urozmaicającego ich dietę. Doskonale sprawdzi się jako przysmak dla królików i świnek morskich. Mimo dużych zawartości cukru, jabłka również sprzyjają pracy organizmu. Usprawniają pracę jelit i wspomagają metabolizm. Zawarte w nich pektyny wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Jabłka są źródłem białka, kwasów organicznych, błonnika i witamin: C, A, B1, B2, B3, a także składników mineralnych w tym głównie potasu, fosforu i wapnia. Produkt należy przechowywać w suchym, ciepłym miejscu. Podawać niewielkie ilości maksymalnie 2 razy w tygodniu. Mix Jabłkowy to dodatek do diety, nie spełniający roli pełnowartościowego pokarmu.

Skład: Jabłko suszone

Skład analityczny: białko surowe min- 1,5, włókno surowe max -15,9%, oleje i tłuszcze surowe min - 0,2%, popiół surowy max – 0,8%

Więcej informacji

Producent:Vitapol
Rodzaj:Przysmak
WłaściwościKarma uzupełniająca
Opakowanie:100g
Przeznaczenie:Królik i Gryzoń
Gryzoń:Królik, świnka morska
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Vitapol Vita Herbal Mix Jabłkowy

Vitapol Vita Herbal Mix Jabłkowy

Vitapol Vita Herbal Mix Jabłkowy suszona przekąska dla królików i gryzoni.

Produkty powiązane