Herbal Pets Babka Lancetowata 70g

Nowy produkt

Herbal Pets Babka Lancetowata to codzienny składnik diety królików i gryzoni, wpływający regulująco na pracę ich organizmu. 

Więcej szczegółów

5,50 zł brutto

Opis produktu

Herbal Pets Babka lancetowata, codzienny składnik w ziołowej mieszance królików i gryzoni

Zioła są jednym z podstawowych składników w diecie królików i gryzoni. Wpływają między innymi regulująco na pracę jelit, co w przypadku tych zwierząt jest niezwykle istotne. Schorzenia układu pokarmowego oddziałują negatywnie na pracę całego organizmu. Spadek masy ciała, biegunki, zatkania – są to stany nie tylko alarmujące, ale często bezpośrednio zagrażające życiu zwierzęcia. Dlatego, jak w przypadku psów i kotów, ważne jest by dieta naszych mniejszych futerkowych podopiecznych, również była odpowiednio zbilansowana i dostarczała organizmowi niezbędnych do odpowiedniej pracy składników odżywczych. Zioła nie tylko mogą wpływać na regulacje pracy jelit, ale również na układ krążenia, układ moczowy, czy wzmacniać system immunologiczny i wspomagać walkę z infekcjami. W skład codziennej mieszanki powinno wchodzić minimum dziesięć różnych ziół, płatków kwiatów i korzonków, jednak należy pamiętać, że podstawą diety królików i świnek jest siano, do którego muszą mieć one zapewnione stały dostęp. Pomimo tego, że zioła należy podawać codziennie, trzeba mieć na względzie, że nie wszystkie z nich mogą być regularnym składnikiem mieszanki. Istnieją zioła, które podanie należy ograniczyć do kilku dni w tygodniu, a ich ilość powinna być niewielka. Jednym z ziół codziennych jest babka lancetowata.

Herbal Pets Babka lancetowata i jej zbawienny wpływ na pracę organizmu gryzoni i królików

Spektrum działania babki lancetowatej jest bardzo szerokie. Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, rozkurczowo i wykrztuśnie na przewód pokarmowy. Jej podanie wskazane jest szczególnie w przypadku wystąpienia biegunki. Należy jednak pamiętać, że rozwolnienie jest niezwykle niebezpieczne, może prowadzić do odwodnienia organizmu, spadku masy ciała i nieprzyswajania pokarmu, trzeba więc niezwłocznie udać się do wykwalifikowanego w leczeniu królików i gryzoni weterynarza. Babka sprzyja jednak poprawie stanu pracy jelit. Jest również niezbędna w leczeniu kaszlu i kataru, które mogą być objawami poważniejszych schorzeń układu oddechowego. W przypadku królików i gryzoni, u których usunięto uzębienie, babka sprawdzi się również w formie naparu do picia. Odpowiednia również dla zwierząt z wrzodami lub problemami z wątrobą.

Więcej informacji

Producent:Herbal Pets
Rodzaj:Zioła suszone
WłaściwościPrzeciwzapalne, antybakteryjne, rozkurczowe
Opakowanie:70g
Przeznaczenie:Dla królików i gryzoni
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Herbal Pets Babka Lancetowata 70g

Herbal Pets Babka Lancetowata 70g

Herbal Pets Babka Lancetowata to codzienny składnik diety królików i gryzoni, wpływający regulująco na pracę ich organizmu. 

Produkty powiązane