Zuzala Kocanka 40g

Nowy produkt

Kwiaty kocanki to zdrowy składnik uzupełniający dietę królików i gryzoni. Polecane w szczególności przy problemach z wątrobą i układem pokarmowym.

Więcej szczegółów

8,50 zł brutto

Opis produktu

Kwiat kocanki zdrowy element diety królików i gryzoni

Gwarancją zdrowego i długiego życia naszych zwierząt jest odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w składniki odżywcze. Dotyczy to zarówno kotów, psów, jak i mniejszych zwierząt futerkowych takich jak króliki i gryzonie. Kto choć raz miał do czynienia z tymi stworzeniami, wie, że nieodpowiednio dobrana dieta może w prowadzić do problemów z nadwagą, a w jej konsekwencji różnych schorzeń. Ich leczenie bywa często znacznie droższe niż w przypadku większych czworonogów, dlatego warto zadbać o ich zdrowie już we wczesnych etapach ich życia. Ważnym elementem diety zarówno królików, świnek, szynszyli czy koszatniczek są zioła. Codzienna mieszanka składać powinna się z minimum dziesięciu rodzai, które będą w stanie wpłynąć regulująco na poszczególne układy, tym samym usprawniając pracę ich drobnych organizmów. W jej skład powinny wchodzić również kwiaty. Kocanka, którą można podawać codziennie wpływa między innymi na pracę wątroby oraz przewodu pokarmowego.

Korzystny wpływ na wątrobę i pracę przewodu pokarmowego

W kwiatostanie kocanki zawarte są związki takie jak flawonole, flawanony i triterpenoidy, które korzystnie wpływają na zdrowie, między innymi dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym. Podanie kocanki wskazane jest przede wszystkim w przypadku występowania problemów z układem pokarmowym, w tym pracą jelit oraz przy schorzeniach wątroby. Zwiększa ona produkcje żółci, jednocześnie odtruwając, wzmacniając i regenerując wątrobę. Kocanka sprawdza się również w roli suplementu, wpływając pozytywnie na perystaltykę jelit, usprawniając procesy trawienne, a tym samym lepsze przyswajanie składników odżywczych. Obecność kocanki w diecie królików i gryzoni jest istotna w momencie pojawienia się problemów z wątrobą, przy schorzeniach układu moczowego ze względu na jej działanie moczopędne oraz przy zaburzeniach procesów trawiennych i przemiany materii. Kocanka wspomaga również procesy lecznicze związane z problemami skórnymi. Wykazuje również działanie przeciwzapalne oraz bakteriobójcze. Należy wprowadzać ją do diety zwierzaka stopniowo, podając po kilka kwiatów dziennie. Aby zachować jak najdłuższą świeżość należy przechowywać produkt w suchym i zaciemnionym miejscu.

Więcej informacji

Producent:Zuzala
Rodzaj:Zioła
WłaściwościRegenerujące wątrobę, bakteriobójcze, moczopędne
Opakowanie:40g
Przeznaczenie:Dla królików i gryzoni
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Zuzala Kocanka 40g

Zuzala Kocanka 40g

Kwiaty kocanki to zdrowy składnik uzupełniający dietę królików i gryzoni. Polecane w szczególności przy problemach z wątrobą i układem pokarmowym.

Produkty powiązane