Nowy Zuzala Mieszanka Ziołowa z Kwiatami

Zuzala Mieszanka Ziołowa z Kwiatami

Nowy produkt

Uzupełniająca mieszanka ziołowa z kwiatami dla królików i gryzoni

Więcej szczegółów

7,50 zł brutto

Opis produktu

Zbilansowana mieszanka ziołowo kwiatowa

Ważnym składnikiem diety królików i gryzoni jest mieszanka skomponowana z suszonych ziół oraz kwiatów. Podczas gdy siano doskonale ściera zęby oraz przesuwa treść pokarmową w jelitach, zioła wpływają regulująco na pracę wielu układów oraz sprzyjają podniesieniu odporności. Odpowiednio zbilansowana ziołowa mieszanka codziennie powinna składać się z minimum dziesięciu rodzai ziół oraz kwiatów, mając jednak na uwadze to, że nie wszystkie można podawać codziennie. Dla mniej doświadczonych właścicieli, którzy potrzebują czasu aby nauczyć się jak właściwie komponować posiłki, dostępne są gotowe mieszanki. Sprawdzą się one doskonale jako uzupełnienie posiłków złożonych z podstawowych ziół, które można podawać pupilowi codziennie. Jedną z takich propozycji jest mieszanka ziołowa z kwiatami od firmy Zuzala.

Mieszanka ziołowa z kwiatami dla królików i gryzoni

Zuzala oferuje zbilansowaną mieszankę cennych w diecie królików i gryzoni ziół oraz kwiatów. W jej skład wchodzi babka lancetowata, mniszek, koniczyna, pokrzywa, owies, kocanka, rumianek rzymski, malwa i nagietek. Należy podawać ją co kilka dni jako uzupełnienie codziennej mieszanki. Babka jest jednym z podstawowych ziół, którego nie może zabraknąć w żadnej mieszance. Wykazuje ona między innymi działanie przeciwzapalne, wykrztuśne i rozkurczowe, a także sprawdza się również w przypadku wystąpienia biegunek, wrzodów, a także w leczeniu kaszlu i kataru. Mniszek działa moczopędnie, obniża ciśnienie krwi, a także oczyszcza wątrobę i krew z toksyn. Ziele owsa charakteryzuje się dużą zwartością witamin z grypy E i B oraz flawonoidów i soli mineralnych, w tym miedzi, manganu i magnezu. Stymuluje pracę układu nerwowego i trawiennego. Koniczyna uszczelnia naczynia krwionośne i działa przeciwkrwotocznie, a kocanka stymuluje wydzielanie żółci. Malwa działa rozkurczająco, łagodzi podrażnienia układu pokarmowego, a także poprawia krążenie, zaś rumianek reguluje procesy trawienne, łagodzi bóle brzucha oraz wykazuje działania lecznicze w stanach zapalnych jamy ustnej oraz po usunięcia zębów oraz ropni. Pokrzywa działa moczopędnie i odtruwająco, pobudza apetyt, polecana jest szczególnie w leczeniu kamieni moczowych i stanów zapalnych jelit. Nagietek obniża ciśnienie krwi, działa uspokajająco oraz jest niezbędny w przypadku leczenia ropni u królików.

Skład: suszona babka lancetowata, mniszek lekarski, owies, koniczyna, pokrzywa, kocanka, rumianek rzymski, malwa, nagietek

Więcej informacji

Producent:Zuzala
Rodzaj:Mieszanka ziołowa
WłaściwościKarma uzupełniająca
Opakowanie:50 g
Przeznaczenie:Dla królików i gryzoni

Opinie

Napisz opinię

Zuzala Mieszanka Ziołowa z Kwiatami

Zuzala Mieszanka Ziołowa z Kwiatami

Uzupełniająca mieszanka ziołowa z kwiatami dla królików i gryzoni

Produkty powiązane