Pestell Life Mate Żwirek Diagnostyczny

Nowy produkt

Pestell Life Mate to pierwszy żwirek zbrylający, który zawiera znacznik pH.

Więcej szczegółów

Inne opakowania
Ten produkt występuje w różnych opakowaniach, rozmiarach lub kolorach!

42,99 zł brutto

Opis produktu

Pestell Life Mate to żwirek diagnostyczny

Profilaktyka zdrowia jest bardzo ważna, ponieważ często ratuje życie. W tym celu producent żwirków Pestell przygotował specjalny żwirek diagnostyczny. Zawarty w składzie znacznik pH, zabarwia się na odpowiedni kolor w zależności od poziomu pH w moczu kota.

Mocz kota, a raczej poziom pH moczu kota może być wskaźnikiem obrazującym zmiany chorobowe zanim pojawią się pierwsze symptomy. Kolor w odcieniach zieleni sygnalizuje prawidłowy poziom pH i może wskazywać na prawidłowy stan zdrowia czyli homeostazę. Niski poziom pH o odczynie kwaśnym zabarwia się na kolor żółty. Wysoki poziom pH - zasadowy będzie objawiał się odcieniami fioletu. Wiele kocich zmian chorobowych objawia się w poziomi pH moczu, dlatego też tak ważna jest jego kontrola.

Jeśli chcesz doraźnie kontrolować poziom pH moczu kota, możesz wysypać cienką warstwę żwirku Pestell Life Mate na swój żwirek bentonitowy codziennego użytku. Dokonuj takiego zabiegu przynajmniej raz na dwa tygodnie, aby mieć kontrolę nad zdrowiem pupila.

Pamiętaj, że wszelkie zmiany należy skonsultować z Twoim lekarzem weterynarii. Żwirek Pestell Life Mate nie jest stworzony do diagnozowania chorób, wskazuje on jedynie na ich wczesne objawy.

Tak jak wszystkie zbrylające żwirki Pestell, tak samo Pestell Life Mate jest formułą niepylącą. Dodatkowo granulat jest dostosowany do zwierząt o długiej sierści zapobiegając roznoszeniu. 

Jak diagnozować z Pestell Life Mate?

Po pierwsze, należy badać pH na czczo. pH poposiłkowe zawsze będzie wyższe niż zwykle. Za najczęstsze przyczyny kwaśnego odczynu moczu (u nas na żwirek zabarwiony na żółto) można uznać: dietę opartą na mięsie, kwasica metaboliczna lub oddechowa, zakażenie bakteriami E. Coli, gorączka lub zapalenia. Wśród przyczyn zasadowego odczyny moczu można wymienić: dietę na bazie warzyw, niedrożność dróg moczowych, bakteryjne zakażenie dróg moczowych, zasadowica oddechowa.

Więcej informacji

Producent:Pestell
Rodzaj:Żwirek Sodowy
WłaściwościDiagnostyczny
Przeznaczenie:Do kuwet
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Pestell Life Mate Żwirek Diagnostyczny

Pestell Life Mate Żwirek Diagnostyczny

Pestell Life Mate to pierwszy żwirek zbrylający, który zawiera znacznik pH.

Produkty powiązane