Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak pomóc kotu przetrwać upały?

2023-08-07
Jak pomóc kotu przetrwać upały?

Wysoka temperatura utrzymująca się przez długotrwały okres czasu jest nie tylko nieprzyjemna, ale także niebezpieczna dla zdrowia. Koty są bardziej podatne na przegrzanie, ponieważ nie potrafią się w tak łatwy sposób schłodzić jak ludzie. Wysokie temperatury i upały mogą powodować nie tylko przegrzanie, ale również udary, czy odwodnienie. W okresie pełnym gorących dni powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nasi czworonożni przyjaciele przetrwali wysokie temperatury w bezpieczny sposób. Samodzielnie niestety nie mają wielu możliwości, dlatego przynosimy kilka pomysłów, które ułatwią ochronę pupili.

 

 

 Zapewnij świeżą wodę.

Upewnij się, że kot ma zawsze dostęp do świeżej, chłodnej wody. Zadbaj, aby miska z wodą była uzupełniania regularnie, aby kot mógł nawodnić się w dowolnym momencie. Możesz nawet dodać kostki lodu do miski, aby utrzymać wodę chłodną przez dłużej.

 Znajdź chłodne miejsce.

Upewnij się, że kot ma dostęp do chłodnych miejsc w domu. Unikaj bezpośredniego nasłonecznienia, szczególnie w najgorętszych godzinach dnia. Możesz zostawić otwarte drzwi do klimatyzowanego pomieszczenia lub zapewnić kącik z wentylatorem, aby kot mógł odpocząć w chłodnym powietrzu.

 Wet T-shirt Method.

Jeśli kot toleruje ubranie, można nałożyć mu delikatnie zwilżoną, ale nie mokrą koszulkę lub ręcznik. To może pomóc w obniżeniu temperatury ciała. Alternatywą dla ubrania będzie mokry ręcznik, czy mata chłodząca. Zwilż ręcznik lub matę chłodzącą w chłodnej wodzie i połóż ją w miejscu, w którym kot lubi odpoczywać. Koty często schładzają się przez lizanie sierści, więc wilgotne miejsce może im pomóc utrzymać niższą temperaturę ciała.

 Grooming.

Regularne szczotkowanie kota może pomóc usunąć nadmiar sierści, co pozwala na lepszą wentylację skóry. Zadbaj jednak, aby nie przesadzić, ponieważ koty potrzebują sierści, aby chronić się przed słońcem i przegrzaniem.

 Lodowe zabawki.

Zabawy z lodowymi zabawkami mogą być świetnym sposobem na schłodzenie kota i zapewnienie mu rozrywki. Możesz zrobić kostki lodu z dodatkiem kociej trawy lub ulubionych smakołyków kota.

 Nie zostawiaj w samochodzie.

To podstawowa zasada, która dotyczy wszystkich zwierząt. Nigdy nie zostawiaj kota w zamkniętym samochodzie, nawet na chwilę, ponieważ temperatura wewnątrz pojazdu może gwałtownie wzrosnąć i stać się śmiertelnie niebezpieczna.

 Regularne kąpiele.

Niektóre koty lubią kąpiele lub bawienie się w wodzie. Jeśli twój kot jest jednym z nich, rozważ umożliwienie mu zabawy w brodziku lub wannie z niewielką ilością chłodnej wody.

Pamiętaj, że koty to zwierzęta o silnej woli i mogą ukrywać oznaki przegrzania. Jeśli zauważysz niepokojące objawy, takie jak nadmierne ślinienie, trudności z oddychaniem, osłabienie, nudności lub wymioty, natychmiast skonsultuj się z weterynarzem. Odpowiednio zadbany kot może cieszyć się latem razem z tobą, unikając niebezpieczeństw związanych z wysokimi temperaturami.
Zadbaj o swojego kota i bądź gotowy na lato, stosując powyższe rady. Upewnij się, że twoje zwierzę pozostaje nawodnione i schłodzone, a wtedy możesz razem cieszyć się radosnymi chwilami podczas ciepłych dni.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 654 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Zamówienie przygotowane do odbioru w mniej niż godzinę. Szybko, sprawnie, polecam :)
2024-06-04
Polecam. Sprawnie, szybko i skutecznie.
pixel