Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki edukacyjne

( ilość produktów: 1 )

Każdy pies potrzebuje uniwersalnego gadżetu, który pozwoli mu zerwać z nudą, rozwinąć intelekt oraz sprawność ruchową. Takimi bez wątpienia są szeroko dostępne zabawki edukacyjne, które lawinowo wkroczyły na rynek zoologiczny. Psy to niezwykle inteligentne zwierzęta, ciągle potrzebujące stymulacji umysłowej. Dostarczając jej, czworonóg uczy się pokonywać problemy, staje się kreatywny oraz pewny siebie. Brak stymulacji może przejawiać się w wielu kłopotliwych dla właściciela zachowaniach. Wysiłek umysłowy jest bardzo ważny dla psów lękliwych oraz nadaktywnych. Zabawki edukacyjne są idealnym sposobem na zmęczenie i wyczerpanie psa z energii, zwłaszcza, kiedy pogoda nie sprzyja długim spacerom. Sposobów na odpowiednią stymulację jest wiele. Począwszy od szkolenia pozytywnymi metodami, a kończąc na grach edukacyjnych.

Obecnie na rynku mamy do czynienia z różnymi zabawkami edukacyjnymi. Najważniejsze jest jednak to, że należy wytłumaczyć psu, iż nagroda w postaci ulubionego smakołyku będzie czekać na niego, kiedy do jej zdobycia użyje inteligencji, a nie siły. Jest to bardzo ważne w zabawkach tego typu, gdyż nie chcemy nauczyć naszego pupila negatywnych zachowań. Gadżety takie doskonale sprawdzą się w kształtowaniu oraz nauce czworonoga jego samokontroli.

Idealną zabawką tego typu są gryzki Kong, które zdecydowanie uczą cierpliwości, samozaparcia, a także samodzielnej zabawy. Wszelkie piłeczki, które posiadają otwory, w które można wrzucić smakołyk idealnie pokazują, jak psy szybko się uczą i zdobywają dzięki temu nagrodę. Zabawki edukacyjne szkolą w świadomy sposób wykorzystywania przednich łap, pyska, nosa, a nawet języka, dzięki czemu pies nabiera większej świadomości swojej anatomii, instynktu oraz umiejętności. Należy pamiętać, że każda zabawka musi zostać indywidualnie dobrana do zdolności czworonoga - z czasem gry mogą być coraz trudniejsze. Dopasowanie zabawki do możliwości i zainteresowań pupila jest bardzo ważne i nie stanowi większego problemu, ze względu na duży asortyment proponowany przez sklepy zoologiczne. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 654 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Super dziękuję bardzo polecam.
2024-06-17
Ładnie zapakowane i szybko wysłane. Polecam
pixel