Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja łap

( ilość produktów: 7 )

Odpowiednia pielęgnacja psa to nie tylko dbałość o jego skórę i sierść. Niezwykle ważne jest także utrzymanie higieny i zdrowego wyglądu łap naszego pupila. O ile zdecydowaną większość czynności pielęgnacyjnych w zakresie łap pies wykonuje sam, o tyle pomoc właściciela w niektórych przypadkach okazuje się nieoceniona. Mowa tu przede wszystkim o systematycznym przycinaniu pazurów, wycinaniu sierści na spodach łap, czy smarowaniu poduszek specjalnymi preparatami natłuszczającymi.

Odpowiednia pielęgnacja łap zaczyna się przede wszystkim od regularnego przycinania pazurów. Czynność ta jest niezbędna do tego, aby codzienny spacer naszego pupila mógł być dla niego prawdziwą przyjemnością. Zbyt długie pazurki, które wbijają się w ciało zwierzaka, powodują olbrzymi dyskomfort, którego należy unikać. Z kolei wycinanie sierści na spodach wiąże się przede wszystkim z częstym kontaktem poduszek z mokrym i brudnym podłożem, co w efekcie przekłada się na zatrzymywanie brudu i wilgoci pomiędzy opuszkami palców oraz związane z tym częste infekcje. Stosowanie preparatów natłuszczających zalecane jest szczególnie w okresie zimowym, kiedy łapy psa mają częsty kontakt z solą i narażone są na liczne uszkodzenia. Pielęgnacja łap psów w tym przypadku powinna obejmować stosowanie specjalnych preparatów zawierających w swoim składzie między innymi wazelinę, glicerynę, wosk pszczeli, witaminę E, czy lanolinę. Dzięki produktom tym zabezpieczysz w odpowiedni sposób łapy swojego pupila przed szkodliwym działaniem soli.

W kategorii tej znajdziesz niezbędne akcesoria oraz wysokiej jakości produkty, pozwalające na profesjonalną i komfortową pielęgnację łap psów. Oferujemy między innymi obcinaczki do pazurków, maści i balsamy ochronne, preparaty pielęgnacyjne szczególnie zalecane w okresie zimowym, czy spraye pozwalające na szybkie pozbycie się brudu z łap.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 641 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Sprawnie i zgodnie z zamówieniem
2024-04-10
Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie.
pixel