Sabunol Obroża dla Kota Przeciw Pchłom

Nowy produkt

Sabunol obroża przeciw pchłom dla kotów 35 cm.

Więcej szczegółów

23,90 zł brutto

Opis produktu

Sabunol obroża przeciw pchłom dla kotów to skuteczny środek do walki z pchłami

Pchły są groźne dla zdrowia zwierząt domowych. Żerowanie na organizmach ciepłokrwistych polega na żywieniu się ich krwią. Największe zagrożenie ze strony tych pasożytów to przenoszenie jaj tasiemców i chorób zakaźnych. Kocięta zaatakowane przez pchły mogą także mieć anemię, dotyczy to także starszych, silnie osłabionych osobników dorosłych. Zarażenie pchłami nie musi nastąpić w wyniku kontaktu z innym, zapchlonym osobnikiem, nie musi także odbyć się na zewnątrz. Owady te rozwijają się w otoczeniu zwierząt, a mogą dostać się do domu przyniesione na ubraniu. Okres od wyklucia się larwy z jaja aż do dorośnięcia osobnika to około 7 tygodni. Pchły bardzo szybko rozwijają się, a samica w ciągu swojego życia może złożyć nawet do pół tysiąca jaj. Owady te trudno znaleźć na ciele kota, które jest na całej powierzchni porośnięte futrem. Łatwo można zauważyć jednak ich odchody, a powinno się zacząć ich szukanie w miejscach, w których najbardziej lubią bytować, czyli za uszami, na głowie i przy ogonie.

Sabunol obroża przeciw pchłom dla kotów to doskonały środek zabezpieczający kota

Obroża Sabunol stworzona została na bazie dwóch substancji czynnych, jakimi są imidachlopryd i geraniol. Ich działanie po rozpakowaniu i założeniu obroży kotu to cztery miesiące. Obroża zaczyna działać godzinę po założeniu na szyję zwierzęcia. Pierwsze efekty zaczynają być widoczne po sześciu godzinach stosowania, a działanie substancji aktywnych stopniowo rozprzestrzenia się na całą powierzchnię skóry kota. W charakterystycznym zapachu obroży najbardziej wyczuwalna jest nuta olejku geraniowego. Substancje czynne zawarte w obroży Sabunol działają na pasożyty w sposób kontaktowy. Prezentowany produkt jest wodoodporny, dzięki czemu może stale pozostawać na ciele zwierzęcia także podczas kąpieli. Nie należy stosować obroży u kociąt mających mniej niż trzy miesiące, a także u zwierząt osłabionych, chorych czy mających obfite, jątrzące się problemy skórne. Nalot na obroży jest naturalnym procesem wynikającym z produkcji i ściera się samoczynnie podczas użytkowania.

Środki ostrożności i warunki stosowania: W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Zawiera Geraniol. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. Zawartość/pojemnik usuwać do uprawnionego odbiorcy odpadów. 

PIERWSZA POMOC: W przypadku np. kontaktu zanieczyszczonej ręki z okiem, natychmiast umyć skórę wokół oczu i powieki, zanieczyszczone oczy natychmiast płukać ciągłym strumieniem wody przez kilka minut, zanieczyszczona skórę umyć dokładnie woda z mydłem, a następnie spłukać dużą ilością wody. 

SKUTKI UBOCZNE: W przypadku kontaktu ze skóra lub oczami może powodować uczulenie, podrażnienie. Małe ilości produktu usunąć jak odpad z gospodarstwa domowego. Duże ilości odpadowego produktu unieszkodliwiać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Odzysk (recykling) lub unieszkodliwianie odpadów opakowaniowych przeprowadzać zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Składniki aktywne: Imidachlopryd - 10g/1 kg, Geraniol - 5g/1kg

Obroże dostępne są w dwóch kolorach:

  • - Szary
  • - Czerwony

Więcej informacji

Producent:Dermapharm
Rodzaj:Obroża
Właściwościprzeciw pchłom
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Sabunol Obroża dla Kota Przeciw Pchłom

Sabunol Obroża dla Kota Przeciw Pchłom

Sabunol obroża przeciw pchłom dla kotów 35 cm.

Produkty powiązane