SkanVet Arthroflex Preparat Na Stawy Psa

Nowy produkt

ArthroFlex® Mieszanka paszowa uzupełniająca dla psów i zwierząt futerkowych, poprawia kondycję stawów i chrząstek stawowych.

Więcej szczegółów

Brak na stanie. Sprawdź dostępność pod numerem telefonu: 533 370 553

120,00 zł brutto

Opis produktu

ScanVet ArthroFlex to preparat regenerujący stawy psów starzejących się i psów ras dużych

Psy ras dużych i psy starzejące się znajdują się w grupie ryzyka jeśli chodzi o osłabienie stawów i związane z tym powikłania, a także dolegliwości bólowe. Chrząstki stawowe z czasem stają się podatne na mikrouszkodzenia, może dochodzić do zmniejszenia ilości mazi stawowej, w konsekwencji tego ruchomość stawów staje się ograniczona. To może prowadzić do zapalenia stawów i innych poważnych chorób. Część z nich wynika z podatności przekazywanej genetycznie, z podatności danej rasy na dysplazję stawów biodrowych, jednak wszelkiego rodzaju kulawizny czy sztywność chodu może być wynikiem nadmiernego obciążenia stawów. Może do tego doprowadzić niewłaściwa dieta i zbyt mała codzienna dawka ruchu – czynniki te przyczyniają się do osłabiania się chrząstki stawowej. Są to objawy chorobowe, które można łagodzić sprawiając jednocześnie, że pies będzie w lepszej kondycji i będzie się czuł dobrze.

ScanVet ArthroFlex zadba również o stawy szybko rosnących psów ras dużych i olbrzymich

Psy ras dużych i olbrzymich w ciągu pierwszego roku życia zwiększają masę ciała nawet kilkunastokrotnie. Właścicielom dużo radości sprawia obserwowanie tych zmian, nie należy jednak zapomnieć o właściwym karmieniu juniorów i zapewnianiu im odpowiedniej dawki energii. Suplementacja szybko rosnących psów jest koniecznością, dlatego warto wybierać karmy stworzone specjalnie dla juniorów, które zawierają składniki chondroprotekcyjne takie jak glukozamina i siarczan chondroityny. ScanVet Arthroflex to preparat wspomagający rozwój stawów i chrząstek stawowych, a także zabezpieczający je przed przedwczesnym starzeniem u psów ras dużych i olbrzymich. ArthroFlex to bezpieczny środek wspomagający stawy i chrząstki stawowe zarówno młodych psów w fazie wzrostu jak i tych, które zaczynają mieć dolegliwości bólowe stawów ze względu na procesy starzenia zachodzące w organizmie. Stosuje się go w celu zapewnienia prawidłowego rozwoju i późniejszej ochrony chrząstki stawowej.

Stosowanie: Podawać doustnie. Zwierzęta młode: profilaktycznie - 2,5 ml/dzień przez 3 miesiące; wspomagająco w uszkodzeniach stawów- 5 ml/dzień przez 2-4 tygodnie lub do ustąpienia objawów. Zwierzęta dorosłe o masie ciała do 40 kg: wspomagająco w uszkodzeniach stawów - 5-10 ml/dzień przez 14-28 dni lub do ustąpienia objawów, następnie dawkę można zmniejszyć do 2,5 ml/dzień. Ilość podawanego preparatu uzależniona jest od celu stosowania, wieku i masy ciała zwierząt.1 naciśnięcie pompki dozownika = 2,5 ml.

Składniki analityczne i poziomy: Węglowodany 26,2%, Białko surowe 5,1%, Włókno surowe <0,1%, Tłuszcz surowy <0,5%, Popiół surowy 1,2%, Ca: <0,01 mg/kg, Na: <100 mg/kg, P: 0 mg/kg. Zawartość wilgoci: 67,5%.

Skład: Glukozamina, Sorbitol, Dekstroza, Dimetylosulfon (MSM), Siarczan Chondroityny

Dodatki: Witaminy i prowitaminy (g/kg): Witamina C (E300) 10 g, naturalne produkty botaniczne (g/kg): Wyciąg z Harpagophytum procumbens (Czarciego pazura) 100g. Pierwiastki śladowe (g/ kg): Mangan (E5) w postaci siarczanu manganu jednowodnego 0,5g.

5 ml preparatu zawiera: Siarczan glukozaminy 600 mg, Siarczan chondroityny 240 mg, MSM 250 mg, Czarci pazur 0,5 ml, Mangan 2,5 mg, Witamina C 50 mg.

  • wspomagająco w uszkodzeniach stawów
  • w okresie rozwoju chrząstki stawowej u młodych psów
  • profilaktycznie jako ochrona obciążonych stawów

Właściwości: ArthroFlex® to specjalistyczny preparat normalizujący metabolizm chrząstki stawowej i poprawiający funkcjonowanie stawów. Chondroityna oraz glukozamina są podstawowymi składnikami substancji międzykomórkowej tkanki chrzęstnej. Uczestniczą w regeneracji chrząstki, zapobiegają mikrouszkodzeniom stawów powstającym podczas intensywnego ruchu. Witamina C i mangan są niezbędne w syntezie kolagenu, który jest składnikiem substancji międzykomórkowej. MSM jest źródłem łatwo przyswajalnej siarki niezbędnej w syntezie glikozaminoglikanów.

Trwałość: 24 miesiące od daty produkcji.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w oryginalnym opakowaniu.

Opakowanie: Plastikowe flakony zawierające po 250 ml lub 500 ml preparatu.

Więcej informacji

Producent:ScanVet
Rodzaj:Płyn
Przeznaczenie:No bolące stawy psa
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

SkanVet Arthroflex Preparat Na Stawy Psa

SkanVet Arthroflex Preparat Na Stawy Psa

ArthroFlex® Mieszanka paszowa uzupełniająca dla psów i zwierząt futerkowych, poprawia kondycję stawów i chrząstek stawowych.

Produkty powiązane