Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ptaki

( ilość produktów: 3 )

Każdy ptak wymaga odpowiedniego odżywiania, które pozwoli zachować zdrowie i dobrą kondycję. Pokarm musi być odpowiednio dobrany do potrzeb rasy skrzydlatego pupila. Dzięki właściwemu odżywianiu ptaki będą czuły się i wyglądały pięknie i zdrowo. Dlatego też warto zastanowić się kilkakrotnie nad tym, jaki pokarm dla ptaków wybierzemy.

Odpowiednie karmienie ptaków jest niezwykle ważne. Dzięki dostarczaniu wartościowych składników w diecie zwierzęta mogą uchronić się przed wieloma chorobami. Starannie dobrane produkty żywieniowe dostarczają ptakom niezbędnych minerałów, które wzmacniają ich szkielet oraz upierzenie, a także dziób i szpony. Dobra dieta wzmacnia również odporność ptaków oraz pracę wszystkich ich układów, takich jak na przykład układ trawienny. Dobrze odżywiony ptak będzie znacznie lepiej wyglądał i będzie miał więcej energii. Dlatego należy uważnie obserwować zachowanie naszego skrzydlatego pupila i jego wygląd i w razie ewentualnej potrzeby nieco zmienić pokarm dla ptaka, aby uzupełnić brakujące minerały i witaminy.

Przy wyborze idealnego pokarmu dla ptaków należy pamiętać, że każdy typ pierzastego zwierzaka jest inny. Zupełnie inne potrzeby ma organizm kanarka, a innych wartości odżywczych potrzebują papugi. W przypadku tej drugiej rodziny należy też zwracać uwagę na dokładną rasę. Inaczej należy odżywiać papugi duże, a inaczej te o znacznie mniejszych rozmiarach.

Jeśli chcemy dokarmiać dzikie ptaki powinniśmy dokładnie przemyśleć, jakie jedzenie będziemy im podawać. Zimą dzikie ptaki cierpią z powodu małej ilości pokarmu, ale to nie znaczy, że należy im dawać wszystko, co wpadnie w nasze ręce. Najlepsze będą dla nich specjalnie przysmaki, które zawierają dużo tłuszczu i zbóż. Dzięki temu dzikie ptaki będą miały znacznie więcej energii i będzie im cieplej. Przeciwny skutek mogą dać gotowane warzywa, które zawierają dużo wody. Jej nadmiar zgromadzony w organizmie ptaka zimą może doprowadzić nawet do jego śmierci z powodu wychłodzenia.

Wybierając karmę dla ptaków, dobierz ją przede wszystkim do rasy i stylu życia. Zwracaj uwagę na to, jak ptak się zachowuje i wygląda i staraj się na bieżąco uzupełniać mu niezbędne minerały i witaminy, zawarte w zróżnicowanych karmach i odżywkach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 641 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-12
Wszystko świetnie, obsługa doskonała na sześć z wielkim plusem. Polecam !!!
2024-04-04
Wszystko w porządku
pixel